WIKTORIA KLIMCZYK
WIKTORIA KLIMCZYKRadca prawny
vCardphone
Przede wszystkim

Specjalizuje się w prowadzeniu skomplikowanych postępowań sądowych i arbitrażowych dla podmiotów gospodarczych. Obecnie koncentruje się na sporach oraz zagadnieniach regulacyjnych związanych z cyberbezpieczeństwem. Zajmuje się sprawami dotyczącymi odpowiedzialności dostawców usług płatniczych za wyłudzenia środków finansowych dokonane m.in. przy inwestycjach w kryptowaluty oraz przy korzystaniu z nowoczesnych instrumentów płatniczych.
Posiada doświadczenie w reprezentacji i doradztwie na rzecz klientów z branży budowlanej, ubezpieczeniowej, motoryzacyjnej oraz nieruchomościowej. Była członkiem zespołu, który z sukcesem reprezentował grupę irlandzkich inwestorów w sprawie wyrządzenia znacznej szkody w wyniku nadużycia pełnomocnictwa. Doradzała w sporze polskiej spółki z branży motoryzacyjnej z chińskim kontrahentem, który zakończył się zawarciem ugody. Brała udział w reprezentacji niemieckiego giganta motoryzacyjnego w precedensowym postępowaniu grupowym.
Doradzała i reprezentowała międzynarodowy koncern dostarczający innowacyjne rozwiązania dla branży medycznej, farmaceutycznej i technologicznej w sporach związanych z realizowanymi na terenie Polski inwestycjami. Reprezentuje również klientów pro bono.

Ponadto

Ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2020 r. jest radcą prawnym w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Wcześniej współpracowała z dwiema renomowanymi polskimi kancelariami rozwijając swoje kompetencje w zakresie postępowań sądowych dla podmiotów z branży budowlanej oraz kompleksowym doradztwie na rzecz dużych podmiotów gospodarczych.

Języki:

angielskiniemiecki